Shotokan úspěšně

Pořadatelský tým ústeckého Shotokanu SPORT UNION opět slavil úspěch na Ústeckém regionálním poháru v karate. V kategoriích kata mladšího a staršího žactva kralovala jména David Bázler, Hana Endlerová, Vojtěch Tonár a Jakub Vavřička. Ti podali nejlepší výkony a stanuli na vrcholu stupňů vítězů. Těsně za nimi se řadila druhá místa Josefa Feča, Patrika Trana, Petra Podrábského, Elisabeth Hypiusové nebo Petra Marschala. S bronzy se těšili M. Petrák, K. Hnízdil, N. Prosová nebo K. Procházková.
Zejména Petr Podrábský podal skvělý výkon, když prošel semifinálovými duely, aby se probojoval do střetu o zlato s libereckým Říhou (úřadující Mistr světa WKC). I zde se předvedl na jedničku, avšak Říha zvolil těžkou sestavu, kterou bezchybně zacvičil. Podrabský, který je talentem i pro disciplínu kumite, tedy stanul na druhém místě.
Jakub Vavřička, startující i v kumite do 45 kg, se soustředil (po vítězném průchodu nejobsazenější kategorie starších žáků), zejména na poslední finálový duel se Zlatohlávkem ze Sport Relaxu. Toho nakonec hladce 3:0 porazil.
Disciplínu kumite obsazoval menší počet domácích závodníků a to díky marodce i odlišné přípravě starších závodníků na ligový start v Odrách. I přes tuto skutečnost, kdy nastupovali jen závodníci do kategorie dorostu, dokázali ústečtí vybojovat řadu umístění.
Již zmiňovaný Jakub Vavřička obsadil trůn v kategorii staršího žactva do 45 kg, finálovým vítězstvím nad klubovým kolegou Višňovským, Lukáš Kubín zase porazil svého tréninkového partnera Thiemeho. Petr Marschal, který v kata vybojoval stříbro, byl stříbrem úspěšný i v kumite dorostu do 63 kg. Dále se, v kumite z medailového zisku, těšili stříbry K. Hnízdil (-35 kg), K. Procházková (+35 kg), A. Orekhov (-39 kg) a s bronzy M. Škultéty (-35 jkg) a D. Vorlický (-41 kg). Všichni medailisté si tak připsali první body pro postup na letošní M ČR.
Ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union se posadil na první příčku bodování se ziskem 45 bodů a celkovými 23 medaliemi. Následoval jej druhý ústecký klub Kamura ryu, který těžil zejména z neobsazených kategorií a třetí SPORT RELAX Česká Lípa, posílený o závodníky z děčínského střediska.
Další kolo ÚRP proběhne 16. dubna pod taktovkou druhého ústeckého klubu karate Kamura ryu.