TEUFELOVÁ - KIS  MISTŘI 2010

Vrcholem letošní karatistické sezóny bylo dne 4. a 5. prosince 2010 dvoudenní Mistrovství České republiky mládeže v hodonínské sportovní hale TEZA. Tento turnaj obsazovala pouze česká karatistická špička, která si během roku vybojovala postup v rámci republikových nominačních turnajů a krajských žebříčků. V sobotu byly na programu boje o mistrovské tituly v kategoriích dorostu a juniorů, neděle pak patřila mladšímu a staršímu žactvu.
V sobotních duelech nasadil ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union do soutěže na dvanáct závodníků a ani jeden neodjel ze šampionátu bez medaile.
Ústečtí závodníci se tak stali nejúspěšnějším klubem dorostenecko-juniorského šampionátu, když za sebou nechali druhou TJ Karate České Budějovice i Fight club České Budějovice.
Vrcholem soutěžního dne byl bezesporu finálový duel ústecké Zuzany Teufelové, která velmi taktickým vedením zápasu, proti Veronice Jandové (TJ Jistra Litomyšl) v kategorii kumite dorostenek +54 kg), dokázala vybojoval své zlato.
„Titul Mistryně republiky byl u Zuzky na spadnutí, protože její příprava nabírala ty správné obrátky. Věděl jsem, že to letos bude medaile, ale zlato jsem nechtěl zakřiknout“, komentoval velký úspěch Teufelové trenér Nechyba. „Udělala mi radost zejména taktickým a chladnokrevným vedením úspěšného zápasu“, dodal ústecký trenér, který sbíral na tomto šampionátu jeden trenérský úspěch za druhým.
Druhou zlatou vybojoval Vladislav Kis v kategorii juniorů do 55 kg.
„Už bylo potřeba, aby Vláďa bodoval na republice titulem. Myslím si, že už přišla po hubených létech jeho doba“, chválil výkon Kise trenér Rajchert, který sledoval zápasy svých členů jako hlavní rozhodčí turnaje.
Za zlatými zisky následovala stříbra. Nejprve to byly, v disciplíně kata, Eliška Kváčová (dorostenka) a Petra Halamová (juniorka). Obě měly našlápnuto do finále, ale na své soupeřky jim v konečném cvičení chyběl tolik potřebný drive a přesnost. Další medaile stříbrného kovu si odnesli v kumite Tomáš Růžička (junior do 68 kg), který nestačil pouze na budějovického Šuldu a Patrik Zeman, který vybojoval řadu pohledných západů (kategorie juniorů -76). Postoupil až do finále, kde narazil na Janoucha z Českých Budějovic, který ho rozdílem jednoho bodu připravil o titul.
Poslední stříbro prvního dne šampionátu vybojovala Šárka Burýšková.
„Za svůj největší úspěch považuji poražení mé dlouholeté soupeřky Kaliničenkové, na kterou jsem se cíleně připravovala. V klubu si mne pořád dobírali, že se přes ní nedostanu do dalších kol a tak jsem se na ní opravdu zaměřila a podařilo se“, hodnotila své vystoupení závodnice. Ve finále sice narazila na Petříkovou ze Starkonic, se kterou se jí nepodařilo zlato získat, ale se stříbrem byla spokojená.
V dalším vyhodnocování přišly bronzy. Dominik Bandas prošel eliminacemi v kata, ale do finále se nakonec probojoval tento den velmi úspěšný Vít (AŠK Ml.Bolesav ) a Maštalíř (TJ Třinec).
Bandas se po úspěšných opravných sestavách v repasáži podělil o třetí místo s dalším ústeckým závodníkem Brandou (KK Ústí n.L.). Svou medailovou sbírku však Bandas rozšířil ještě o jeden bronz a to v kumite dorostu do 52 kg. I zde kraloval úspěšný Vít z Ml. Boleslavi.
Téměř za hrdinský čin se dá považovat start Romana Veise v kategorii kumite dorostenců do 57 kg. Veis měl akutní atak alegrie, kombinovaný s dýchacími potížemi a otokem očí. Přesto nastoupil a bojoval. Ačkoliv byl značně znevýhodněn, navíc proti vyšším soupeřům, své zápasy srdnatě ustál. Dostal se až do semifinále, kde už skutečně fyzicky nemohl podat úspěšný výkon. I přesto, v opravných zápasech, znovu zabojoval a sáhl si na bronz.
Stejný kov si ještě na hruď pověsili Marek Lambora (kumite dorost -63 kg) a také v katách úspěšná Eliška Kváčová (kumite dorostenek -54 kg).
„Druhý den patřil žákům a z pěti startujících jsme vybojovali dvě bronzové medaile v podobě Petra Marschalla (kata dorostenců) a Jakuba Vavřičky (kumite st. žáci do 39 kg) “, doplnil výčet medailí šéftrenér Rajchert.
Za zmínku ještě stojí výkon mladšího žáka Petra Podrábského, který měl reálnou šanci na medaili. V souboji se slabším soupeřem však nešťastně v kata podklouzl a 1:2 prohrál. Dále se do oprav díky svému neúspěšnému soupeři nedostal. Na M ČR ještě bodovali 5. místem v kumite O. Johanovský, 7. místem v kata J. Vavřička a 7. místem v kumite P. Thieme.