HUNG bronz na EGP v Plzni

Po úspěšném regionálním vystoupení v Lounech startovali ústečtí karatisté SKR Sport Union na mezinárodní soutěži Euro Grand Prix v Plzni. V konkurenci 800 závodníků dvanácti států se svěřenci trenéra Nechyby neztratili a přivezli bronzovou medaili.
„V těžké konkurenci, která se letos výjimečně sešla, bojovali čtyři závodníci, kteří mají namířeno k evropským a světovým metám“, řekl na úvod trenér Nechyba.
Mladá seniorka Benešová, dorostenec Lambora a již ostřílení senioři Pavlíček a Hung (v současné době oba akademicky hájí i barvy UJEP v Ústí nad Labem) se utkali se závodníky z Austrálie, Slovenska, Belgie, Polska, Maďarska, Rakouska a Německa. Velmi hezké zápasy až do semifinále měl Tomáš Pavlíček, který se opět blýskl díky svým rychlým kopům na horní pásmo. Prošel vítězně pěti zápasy. V postupu do finále ho zastavil až A. Beck z německé reprezentace 0:1. O bronzovou medaili přišel po velmi silném zápase s druhým Němcem Bauchmannem v prodloužení 0:1. Skončil tak na velmi pěkném čtvrtém místě.
Karel Hung, přes svou lehkou váhu (65 kg), nastoupil v kategorii kumite mužů bez rozdílu hmotnosti, kde srdnatě odolával výrazně vyšším a těžším soupeřům. Do finále se nedostal prohrou s belgickým závodníkem Mauroyem, ale bronz mu již neunikl, výhrou nad Kubičkou z Čech. Stal se tak nejúspěšnějším členem ústecké výpravy. Ve své váze do 67 kg nejprve porazil australského závodníka Kuanga, ale poté podlehl 2:5 Granátovi ze Slovenska a skončil.
Lucie Benešová, díky slabší přípravě posledních dnů, zapříčiněné virózou, vykazovala ve svém vystoupení únavu a nevýrazným výkonem dvakrát podlehla svým soupeřkám (Borsje, Holandsko 1:2 a Koribačinová 0:1 Slovensko). Nedařilo se tentokrát ani junioru Markovi Lamborovi, který se netakticky „vykontaktoval“ 0:8 v prvním kole.
Dalšími soutěžemi, které ústecká škola karate obsadí budou již tuto sobotu postupový Shotokan Cup v Klášterci n. O. a mezinárodní Rapid Cup v Bratislavě.