SPORT UNION 18 medailí na Přeboru kraje

Právě proběhlý Krajský přebor v karate, Ústeckého a Libereckého kraje, dal šanci na přímý postup posledním závodníkům, kteří jej neměli z Národních pohárů a mezinárodních soutěží.
Ústecký Shotokan Klub Rajchert Sport Union hostil, pod hlavičkou ÚKSKe, ve Sportovní hale Policie v Ústí nad Labem na 220 soutěžících. Na čtyřech tatami si to rozdali zejména mladší žáci a žákyně v disciplíně kata. Z domácích se blýskl dobře připravený Petr Podrábský, který po úspěšném prostupu semifinálovými duely, kde bylo 36ti členné startovní pole, podlehl 1:2 pouze vítězi K. Zlatohlávkovi ze Sport Relaxu Č. Lípa. Ve stejné kategorii si odnesl bronz i Kristián Hnízdil.
Ve starších žácích se dařilo tentokráte Jakubu Vavřičkovi, který porazil svého kolegu Petra Marschalla z lovosického střediska SKR SU. Oba za sebou nechali ostatních 25 soutěžících.
Dále byli v katách úspěšní dorostenec Dominik Bandas bronzem a Petra Halamová zlatem v neobsazené kategorii juniorek. V ženách si pak Halamová vybojovala stříbro, porážkou od Smolařové (Karate Klub Ústí nad Labem) a bronz Eva Křížová.
Disciplína kumite připsala na konto pořadatele soutěže dalších deset medailí.
Nejprve v mladších žácích, do 35 kg, s bronzem odcházeli Anton Orekhov a Matěk Škultéty a ve starších žácích stříbrný Jakub Vavřička a bronzový Ondřej Johanovský, který předvedl velmi pěkný výkon se zkušenějšími soupeři (kumite do 39 kg).
V „těžších“ starších žácích, do 52 kg a do 60 kg, excelovali prvními místy Lukáš Kubín a Petr Marschall. Oba dva předvedli, že jsou všestrannými závodníky jak v kata, tak i kumite.
Stejně je napodobili v kumite dorostu i Dominik Bandas a Marek Lambora, když jasně ve své kategorii (do 52 a 63 kg) zvítězili. Poslední věkovou kategorií, kde ústecký Shotokan bral cenné kovy, byli junioři. Se stříbrem do 68 kg Tomáš Růžička a bronzem juniorů do 76 kg Patrik Zeman z lovosického střediska SKR SU.
„Na soutěži jsme měli řadu začínajících žáčků, starší závodníci měli své nominace již zajištěny, a tak jsme se za jejich pomoci úspěšně snažili o organizaci soutěže. Bylo velmi pozitivní, že díky naší snaze jsme celou soutěž (která končívá vždy kolem 18. hodiny) uzavírali v 15.00. Všichni tak mohli ještě užívat slunné soboty mimo halu“, pochválil své spoluorganizátory, z řad nesoutěžících členů klubu, ředitel soutěže Josef Rajchert.