Karatisté Vavřička a Kváčová zlatí na Slovenia Open

Výprava ústeckých karatistů již podruhé vyrazila do slovinské Postojny na mezinárodní turnaj Slovenia Open. Protože ze studijních důvodů neměl trenér Rajchert k dispozici silný závodní tým kumite, byla dána příležitost ostatním závodníkům a soutěžícím v kata. V mezinárodní konkurenci 90 klubů/680 závodníků, ze států Srbska, Slovinska, Chorvatska, Itálie, Slovenska, Německa, Rakouska a dalších, obstáli se ctí a v celkovém hodnocení se umístili na 12. místě.
Největšího úspěchu dosáhla mezi dívkami Eliška Kváčová v kata jednotlivkyň. V prvních kolech si poradila se třemi závodnicemi, v postupu do finále pak se Slovinkou E. Matkovič. Finálový duel s další Slovinkou A. Golaz přinesl jasné vítězství (3:0).
Její úspěch napodobil i mladší žák Jakub Vavřička. I on si vedl velmi úspěšně v eliminacích a v semifinále porazil i Itala Cucchiariho. Ve finále se postavil vítězi druhé poloviny 64 členného startovního pole A. Lapornikovi. Toho dokázal porazit 2:1 a pro ústecké (české barvy) vybojoval druhé zlato. Petr Marschall, který nastupoval v kata ve stejné kategorii se dostal až k branám semifinále, kde skončil na pěkném 4. místě. Stejně tak si vedl i Dominik Bandas, který v kata předvedl velmi pěkné výkony, avšak na medailové umístění nedosáhl.
Dalšími kovy ověnčily českou výpravu Zuzana Teufelová v kategorii kadetek nad 54 kg a Marek Lambora v kadetech do 63 kg. Obě medaile byly bronzové a v této mezinárodní konkurenci velmi ceněné. Lambora prokázal schopnost odolávat tlaku větších soupeřů a nepodlehl vysokým bodovým rozdílem. Stejně tak i Teufelová svůj postup do finále prohrála pouze s vítězkou kategorie, P. Zič těsně 1:2. Svou mezinárodní premiéru zažili i závodníci nejmladších kategorií, kteří se poprvé poměřili se zahraniční konkurencí. P. Podrábský, O. Johanovský, D. Kulich, nebo L. Kubín sice poznali chuť porážky, ale odvezli si cenné zkušenosti. Ostatním účastníkům se protentokráte medailově nedařilo.
Výprava ústecké školy karate byla obohacena ještě jedním zlatem a to díky Ronaldu Prokešovi (host. SC Flair), který v kata juniorů vybojoval zlato.