Talentem karate Endlerová

V sobotu 17. dubna se uskutečnil tradiční Májový pohár nadějí pro začínající závodníky do 14 let, spolu s Národním pohárem dorostu a juniorů ČSKe.
Těchto závodů se zúčastnilo na 269 závodníků z 31 klubů. Nejúspěšnějším výpravou se stal pořádající oddíl Shotokan Klub Rajchert Sport Union Ústí nad Labem a Lovosice, ziskem deseti zlatých, deseti stříbrných a devíti bronzových medailí.
Hana Endlerová (SKR SU Ústí) a Jaromír Kerda (KC Podbořany) získali tradiční ocenění Talent turnaje, když Endlerová navíc vyhrála i svou kategorii.
Titul TOP závodníka uděluje tradičně na tomto turnaji panel rozhodčích nejtalentovanějším závodníkům, bez ohledu na jejich medailové pozice.
V nejobsazenější kategorii žáků do 10. let s 8. kyu, kde závodilo 33 nadaných závodníků, obsadili ústečtí mladí borci všechny medailové pozice.
Svou cennou zlatou si vybojoval mezi žáky do 14. let Zdeněk Řádek vítězstvím nad Víškem (SKR SU Lovosice).
Ve finálovém duelu porazil Filip Nápravník svého soupeře Pham Duc Anha a na třetím místě skončil Bohumír Válek. Pochvalu si zaslouží Petr Podrábský, který se dostal až do finále a utkal se zde se zkušeným Jaromírem Kerdou z KC Podbořany. Podrábský, který neměl v postupu všechna kata v perfektním provedení, se ale ve finálovém duelu vypjal k maximálnímu výkonu a zacvičil bez jakékoli chyby. Zaslouženě tak vyhrál 3:0 na praporky.
Skvělý výkon odvedl také Michal Višňovský, který vystoupal po několika úspěšných kolech v eliminaci až na nejvyšší pozici a odnesl si tak domů zlatou medaili. Na druhém místě, mezi dívkami 6. kyu, skončila Klára Chvojková. Ve finále sice předvedla sestavu pěkně, ale na zlatou Kristýnu Řehákovou (Karate Vision) to bohužel nestačilo.
Třetí místo ve stejné kategorii obsadila Elisabeth Hypiusová.
Zlato si dále odnesla Eliška Kváčová v dorostu spolu s Petrou Halamovou (juniorky). Ta si vyzkoušela nové sestavy, na kterých pro nadcházející letošní M ČR, připravuje.
Nicméně obě závodnice si připsaly na svá konta první body pro postup na republikový šampionát.
Skvěle se uvedl v disciplíně kumite i žák Anton Orekhov, který si alespoň trochu vynahradil nepříliš dobrý výkon z kata. V kumite do 35 kg vybojoval druhé místo. Velký finálový souboj odvedli Lukáš Kubín a Petr Thime. Oba soupeři ze stejného klubu a předvedli vyrovnaný souboj. Rozhodlo se až v prodloužení, kde Kubín bodoval kopem na záda a stav 2:0 si udržel až do konce.
Dominik Bandas na těchto závodech získal třetí místo v katách a druhé místo v kumite. V kumite nechal průchod své dravosti a veden koučem Pavlíčkem sbíral jeden bod za druhým. Přesto ve finále nenašel recept na Víta z Mladé Boleslavi (reprezentant ČR). V touze za vítězstvím chyboval s kopy z blízké vzdálenosti a nedokázal využít svých rychlých nástupů na střední pásmo.
V kumite dorostenců vyjeli za ziskem bodů i Roman Veis a Petr Kouba. Oběma se podařilo vyhrát celou kategorii a krom bodů si odvezli i zlaté medaile.
Výsledkový servis závodníků SKR Sport Union.
První místa: F. Nápravník - kata, Hana Endlerová - kata, Zdeněk Řádek - kata, Petr Podrábský - kata, Michal Višňovský - kata, Eliška Kváčová - kata, Petra Halamová - kata, Lukáš Kubín - kumite, Roman Veis - kumite, Petr Kouba - kumite.
Druhá místa: V. Novotná - kata, D. Pham - kata, J. Víšek - kata, K. Chvojková - kata, A. Orekhov - kumite, O. Johanovský – kumite, P. Thieme - kumite, E. Hypiusová - kumite, D. Bandas - kumite, E. Kváčová - kumite.
Třetí místa: D. Kulich - kata, C. Budělovská - kata, B. Válek - kata, I. Bolkvadze - kata, M. Holub - kata, A. Mašek - kata, E. Hypiusová - kata, D. Bandas - kata, P. Zeman - kumite.

Top závodnice Májového poháru: Hana Endlerová

Vlevo Kubín versus Thime ve finále kumite do 55 kg.