Hung a Benešová mistři ČR v kumite

V Brně se v neděli 18.4.2010 konalo Mistrovství České republiky v karate Českého svazu Goju ryu. Na této vrcholné republikové akci nemohli chybět ani zástupci ústeckého karate. Skupina závodníků, vedená koučem Nechybou, hájila barvy Shotokan Klubu Rajchert Sport Union v disciplíně kumite. Nechyba nasadil do akce osvědčené seniory a juniory, doplněné o dorostence Lamboru.
Senior Karel Hung prokázal svou letošní perfektní formu a poměrně hladce porazil všech pět svých soupeřů a odvezl si z Brna titul Mistra ČR v kumite do 70 kg, když ve finále porazil Ištvánka z Hodonína. Ke zlaté přidal ještě i bronz v kategorii kumite mužů bez rozdílu hmotnosti (vítězem se stal hodonínský Ištvánek, který se v eliminacích vyhnul Hungovi úspěšným postupovým duelem s Moravcem z Hustopečí).
Další medaili zlatého kovu přidaly juniorka Lucie Benešová, startující v kategorii žen BRH, kde porazila ve finále oddílovou kolegyni Nguyenovou. Bronz pak patřil Gabriele Zámečníkové, která doplnila stupně vítězů do barev ústeckého Shotokanu (druhé třetí místo Šajnarová Bruntál). Stříbro si vybojovala mezi juniorkami BRH Zuzana Teufelová, která podlehla pouze ve finále Lehečkové z brněnského klubu Nido shin kan.
Svůj bronz si na krk, po závěrečných bojích, ještě pověsil Marek Lambora (dorost nad 45 kg), který podlehl pouze vítězi kategorie Maštalířovi z Třince.
Ústecká výprava měla stoprocentní úspěšnost ve výsledcích a tak i spokojenost ze strany trenérů.