Hung a tým Shotokanu žen třetí

Mezinárodní Grand Prix karate v Hradci Králové na letošním ročníku přivítala opět nevídaný počet závodníků. Ve dvou soutěžních dnech se zde utkalo přes 900 soutěžících z takových států jako je Egypt (70 závodníků), Polsko (80 soutěžících), Ukrajina (45 závodníků), Srbsko (70 soutěžících) a dalších zemí (Luxemburk, Francie, Rusko, Německo, Norsko, Maďarsko, Litva, Holandsko….)
První soutěžní den patřil kategoriím jednotlivců a týmů, seniorů, juniorů a kadetů. Klání se nakonec protáhlo až do nočních hodin, kdy poslední duely v kategorii kumite družstev kadetů skončily po půlnoci. Tato skutečnost se projevila jak na výkonu závodníků, tak i na výkonu rozhodčích, stojících na tatami od ranních hodin. Nicméně bylo potěšující, že nedošlo ke zranění závodníků. Výsledková listina nekonečných kategorií by zabrala celou stranu a tak jen výsledky ústeckých závodníků. V kategorii mužů si nejlépe vedl Karel Hung, který má letos opravdu nevídanou formu. V eliminacích sice prohrál s pozdějším vítězem Srbem Tadžičema, ale v opravných zápasech si poradil s dvěma Ukrajinci a došel si pro bronzovou medaili. Pavlíčkovi se hned v prvním zápase obnovilo čerstvé zranění a opět si vykloubil prst na své “úderové“ ruce. Dále se díky tomu v soutěži nedokázal prosadit. Mezi ženami sbírá zkušenosti i mladá Lucie Benešová, která v opravných zápasech vyhrála nad závodnicí z Egypta, ale nakonec skončila na 4. místě. Lépe se jí vedlo v týmech žen, kde s Nguyenovou a Zámečníkovou vyhrály nad silným Egyptem a obsadily 3. místo. V dorostencích se trenér Nechyba nasazením závodníků orientoval na jejich další přípravu na mezinárodní úrovni. Marek Lambora, Roman Veis, Vladislav Kis a Dominik Bandas sbírali zatím jen své zkušenosti. V kategorii kumite družstev se dostali ke „slovu“ až v nočních hodinách. Svým vystoupením prokázali schopnost připravenosti i v tak náročných podmínkách. Porazili Srbsko, ale ve vyrovnaném zápase se štěstí otočilo na Ukrajince a skončili na 4. místě. Z dorostenek si nejlépe vedla Zuzana Teufelová, která v opravných zápasech v Open kategorii porazila velmi silné zahraniční soupeřky z Polska a Srbska a prohrála až v boji o 3. místo se závodnicí z Egypta.
Druhý den, kdy soutěžili žáci a žákyně, startovali v kata i kumite pouze dva ústečtí závodníci z SKR SU. Jakub Vavřička a Petr Marschall bojovali jak v kata, tak i kumite, ale na medaile nedosáhli. Vavřička se dostal nejdále do třetího kola v kata. V každé disciplíně stáli v 40. hlavém startovním poli mezinárodních závodníků a to je semlelo nadoraz.

Karel Hung v úspěšném souboji o bronz na GP Hradec Králové.