BANDAS ZLATO A BRONZ /zlato…./

V nedělním klání, Ústeckého regionálního poháru, se ve Sportovní hale na Stříbrníkách (hned druhý den po ligové soutěži týmů karate) utkalo na prvním kole této soutěže 220 závodníků z regionu a dalších klubů ČR.
Kategorie mládeže byly obsazeny více jak dvacetihlavým startovním polem a bylo na co se dívat. Své první body pro postup na M ČR vybojovala i řada členů pořádajícího SKR Sport Union Ústí nad Labem. Jeden z nejpřesvědčivějších výkonů podal v kata dorostenec Dominik Bandas. Po úspěšných eliminacích mezi 22 startujícími porazil v ústeckém derby i Brandu z Karate klubu Ústí n.L.
Stejně úspěšně si vedl i mladší kolega Jakub Vavřička, který ve shodně početně obsazené kategorii podlehl pouze ve finále mladoboleslavskému Filipu Vítovi. V disciplíně kata si ještě bronzové medaile vybojovali Klára Chvojková, Michael Novotný, Petra Halamová a Eva Křížová.
Disciplína kumite, která byla na programu v odpoledním bloku, přinesla zlatý úspěch zejména Patriku Zemanovi. Ačkoliv byl zraněn v obličeji, dokázal zmobilizovat své síly a nakonec vyhrál kategorii juniorů do 76 kg. Další zlato patřilo Petru Marschallovi, který se po překvapivém vyřazení v kata v prvním kole dokázal náležitě zmobilizovat. Jeho rychlým gjakucuki neodolal ani jeden soupeř a tak si odnesl zlato mezi staršími žáky do 60 kg. Zlatá medaile skončila na krku i mladšímu žáku do 30 kg Antonu Orekhovi. Ve finále si poradil s Fukou z KK Krupka. Stříbrné medaile si z tohoto ÚRP včetně bodů pro start M ČR odnesli ještě J. Vavřička (st. žáci -39 kg), E. Hypiusová (st. žákyně +50 kg) a mezi muži OPEN L. Růdl.
Ve sbírce ústeckého klubu nechyběly ani bronzy. L. Kubín (st. žáci -52 kg) a D. Bandas (dorost -5 2kg).
„Dominik byl ve své kategorii při kumite významně poškozen rozhodčími. Ve finále totiž musel nastoupit k opětovným zápasům, neboť v kategorii došlo k chybě a zápasili nesprávní soupeři. Tabulka tak byla znehodnocena a muselo dojít k opakování správných zápasů. Na jeho výkonu to pak bylo znát. Dalším negativem bylo sporné rozhodnutí rozhodčích ve zmíněném zápase, které ho připravilo o jeden bod. Přesto, že skončil na třetím místě, pro nás byl jasným vítězem“,shodli se na hodnocení svého svěřence trenéři Rajchert a trenér mládeže kumite Pavlíček.
Shotokan Klub Rajchert Sport UNION obsadil v celkovém hodnocení druhé místo (4 – 4 – 6) za KK Krupka (5-3-0) a na počet medailí druhé místo (14) za SKM Bílina (18 medailí).
Další klání, jehož je úspěšný ústecký klub organizátorem, je tradiční Májový pohár talentů a Národní pohár dorostu a juniorů 17. dubna v Lovosicích.