Hung zlatý na Národním poháru

Druhým kolem ligové soutěže družstev, ve sportovní hustopečské hale, proběhli i závodníci ústecké školy karate Shotokan Klubu Rajchert Sport Union. Nejvyššího bodového zisku dosáhli zejména dorostenci, kteří i po druhém kole suverénně vedou tabulku. Ve čtyřech zápasech porazili TJ Karate Praha, Výběr Pardubického kraje, SK Spartak Hradec Králové i SKK Liberec, čímž získali velký bodový náskok před soupeři.
Tým juniorek si na své konto připsal výhru s družstvem SKK Liberec, remízu se Slavií TU Liberec, ale i dvě prohry s Výběrem Pardubického kraje a TJ Karate České Budějovice. Sesunuly se tak, na počet uskutečněných zápasů, na čtvrté místo za Slavii TU Liberec také s 9 body.
Lépe se vedlo juniorům, kteří vybojovali dvě vítězství nad TJ Karate Praha a TJ karate České Budějovice a podlehli pouze týmu Výběru Pardubického kraje. Mají tak ještě ve třetím kole šanci bojovat o lepší umístění, než je současná třetí pozice.
Ve druhém kole ligy družstev v seniorské kategorii nenastupovaly ženy, které byly marodkou oslabeny a tak soutěžili pouze muži.
Velmi dobré výkony podali zejména Jiří Týle, Karel Hung i Tomáš Pavlíček. Jejich výkony napomohly vítězství nad týmem Sk Spartak karate Hradec Králové 3:1, KC Žatec 3:0 a také porážce 3:0 TJ Karate Praha. I nadále obsazují tuto, letos značně kvalitativně obsazenou kategorii, před ústeckým finále, čtvrtou pozici. Nutno podotknout, že ústecký klub obsazuje soutěž pouze vlastními závodníky, kdy jiné týmy využívají „služeb“ hostujících závodníků, popřípadě uskupení výběru nejlepších závodníků regionu.
V návazné soutěži, Národního poháru seniorů ČR, přišlo jako třešnička na dortu vítězství Karla Hunga v kategorii do 67 kg. Ten v prvním kole porazil, ve velmi dramatickém zápase na hraně zranění, rosického Kříže a ve finále si hladce poradil i s Kroulíkem z Ústí nad Orlicí.
Sport Union čeká, nejen soutěžně, ale i pořadatelsky třetí finálové kolo kumite družstev v sobotu 6. 3. 2010 ve sportovní hale T Mobile v Ústí nad Labem – Doběticích.