Čtyři zlaté Shotokanu

Zahajovací kolo ligové soutěže, v kumite družstev ČR, roztočilo tříkolovou soutěž M ČR v karate.
Ve Sportovní hale Policie v Ústí nad Labem Stříbrníkách si daly dostaveníčko týmy z celé České republiky nejen na ligovém startu, ale současně i na letošní první nominační soutěži pro M ČR jednotlivců - seniorů.
První body si na své konto připsali i závodníci SKR Sport Union z Ústí nad Labem. Dařilo se zejména dorostencům (Veis, Lambora a Bandas), juniorkám (Teufelová, Burýšková, Kaliničenková) a mužům (Týle, Helešic, Pavlíček a Hung). Dílčí úspěchy zaznamenal i tým juniorů. Zatím se nevedlo oslabenému družstvu žen, kdy citelně chyběla v zápasech nepřítomná Nguyenová a Noskeová. Zámečníková optimální letošní formu teprve hledá (příprava na maturitu si vybírá svou daň). Druhé kolo ústecké týmy čeká v moravských Hustopečích a poté, opět pod pořadatelstvím SKR SU, březnové finále (6.3.) v Ústí nad Labem.

Průběžné tabulkové výsledky prvního kola týmů SKR Sport Union:
dorostenci 1. místo, junioři 2. místo, juniorky a ženy 3. místo, muži 4. místo.

Po úspěšném startu v ligové soutěži se svěřenci Petra Nechyby zakousli do nominačních duelů o postup na březnové M ČR jednotlivců. První letošní úspěch slavili svými zlatými medailemi závodníci v kumite mužů do 75 kg Tomáš Pavlíček, do 67 kg Karel Hung a v ženách do 68 kg Gabriela Zámečníková a Benešová bez rozdílu hmotnosti Open.
Velkým zážitkem sportovního dne byl, vskutku dravý, souboj ústeckého Týleho s budějovickým Kubičkou (díky kterému byl později Kubička pozván na hostování v ústeckém klubu do ligové soutěže) o postup do finále. Tam se úspěšný Týle postavil klubovému kolegovi Pavlíčkovi, kterému i přes počáteční vedení, nakonec podlehl a vybojoval stříbrnou medaili.
„Byly to dva nejpohlednější zápasy turnaje, když připočítám ještě duel z kategorie Open, kde se postavil náš 70kg Hung proti 95kg Reichovi z Kesl ryu Praha“, komentoval soutěž přítomný trenér Rajchert.
Do výčtu medailí přispěla ještě podruhé Benešová svou bronzovou mezi ženami nad 68 kg. „Z pěti startujících šest medailí, to je velmi slušný zisk“, usmíval se po soutěži kouč Nechyba.

Teufelová z ústeckého SKR Sport Union boduje kopem na hlavu Jandové z Litomyšle v soutěži kumite družstev.
(foto Miloslav Kabeš)

Vpravo dvojnásobná medailistka v soutěži kumite jednotlivců na NP ČR Lucie Benešová z ústeckého Shotokan klubu Rajchert Sport Union. (foto Miloslav Kabeš)

Vpravo ústecký Helešic kontra žatecký Svitek.