Ústecký Shotokan 25x na stupních vítězů.

Tuto sobotu vyjela „B“ reprezentace mládeže na další kolo Severočeského poháru v Lounech .Patnáct klubů z regionu,Mladé Boleslavi a Nymburka startovalo ve všech věkových kategoriích v počtu 150 závodníků. I přes stísněné podmínky v improvizovaném prostředí základní školy (na poslední chvíli odřeknutá sportovní hala), proběhly pod taktovkou hlavního rozhodčího Vladimíra Jandy a jeho týmu hodnotné boje bez úrazů závodníků.

Ústecká škola karate Shotokan Klub Rajchert Sport union vyjela na tuto soutěž se svými novými závodníky a nechala doma „A“ tým , který relaxoval a připravoval se na start na nedělním Světovém poháru Shito ryu v Plzni. Ani mladí závodníci „druhé vlny“ však své trenéry nezklamali a v kategorii jednotlivců vybojovali celkem 25 medailí. Deset zlatých, osm stříbrných a sedm bronzových medalií.

Nejvýraznější osobností disciplíně kata byla Kateřina Bandasová (1.-2. mezi staršími žákyněmi) , která začíná systematicky postupovat mezi nadějné závodnice klubu. Větší úspěch zaznamenali závodníci SKR SU v kumite ,na které se systematicky připravují již od srpna. Téměř v každé kategorii stanuli ve finále a v řadě kategorií i zvítězili. Petr Urban z lovosického střediska si tak mohl odvést celkem 5 medailí , neboť startoval nejen v kata , ale i kumite v juniorech a i za seniory.Pěkné zápasy, hodné finále, dále předvedli v seniorech František Šmídek (civilním zaměstnáním městský policista), který prokázal své zápasové kvality proti Kalousovi ze Žatce a zvítězil.Druhou zlatou si na své konto připsal právě nad svým úspěšným kolegou Urbanem.Na stupně nejvyšší vystoupali ústečané celkem 10x a to M. Kulík, F. Šmídek, J. Jančík, K. Kopčanová, M. Jančíková, L. Kejklíčková, ( K. Bandasová), L. Canincová.

Další turnaj , který čeká ústeckou školu karate je Krajský přebor všech kategorií s přímým postupem na M ČR Těchto obou vrcholných soutěží jsou i pořadateli a to 26.10 . a 14.-15.12.2002.